Подільське молодіжне
культурне об’єднання

           

Укр. | Рус. | Зв’язки

Подольское молодежное культурное объединение "В будущее через Культуру"

 

Висловлювання про молодь:

 

Ви, мої молоді друзі,

що торкнулися до мистецтва, 

до творчості, 

вмійте користуватися цими дарами,

 як конденсацією ваших сил, 

бо звук і колір, думка і ритм -

 основи всесвіту 

і нашого існування. 

О. І. Реріх.

 

Сторінка:

«Виставка Петриківського розпису»

На головну сторінку

 

 

ПМКО «У майбутнє через культуру” проводить набір для молоді будь-якого віку (14-18, 18-21, 21-37, 37...)

музична студія

художня студія

театральна студія

«Виставка Петриківського розпису»

29 вересня 2012 року о 10.30 до 75-річчя Хмельницької області та Дня міста Хмельницького у виставковому залі ПП “Баварія-Захід” (Проспект Миру, 103/1) відбулось відкриття виставки «Світ Петриківського розпису».

Вітальне слово

Це вже друга виставка Петриківського розпису на Хмельниччині. Перша виставка проходила у 2008 році і викликала бурхливий інтерес у хмельничан та гостей міста. Тисячі школярів та студенів міста мали змогу безкоштовно відвідати виставку з екскурсією.

Вироби петриківських художників

Село Петриківка Дніпропетровської області – широко відомий осередок Українського народного художнього розпису, історичне коріння якого походить від традицій настінних розписів, що сягає на Україні  у глибину тисячоліть, до часів появи білої селянської хати – мазанки.

Петриківку 230 років тому заснував сам Петро Калнишевський – останній кошовий отаман Запорізької Січі. І одразу ж у цьому вільному козацькому селі виник цікавий звичай: жінки почали розписувати стіни хат мальовничими квітковими узорами. Їх малювали пензликами зробленими із котячої шерсті, сірниками, обмотаними м’якою тканиною, і просто пальцями. Фарби розводили на яйцях і молоці, а кольори вибирали найяскравіші – під стать мальовничій природі Придніпров’я.

Відома бандуристка Леся Король на відкритті виставки

Господині змагалися одна з одною, намагаючись зробити свій будинок найгарнішим. Про найвдаліші розписи казали: гарно, наче в церкві. А от якщо хата залишалась білою, то з господинею переставали вітатися, як із чужою.

Вітальне слово Станіслава Крука

Сьогодні це мистецтво являє собою унікальний релікт національної художньої традиції, що делегує в сучасний світ, самобутню культуру регіону Південного Придніпров’я – історичної колиски запорізького козацтва, його могутній демократичний дух, своєрідність поетичного світосприйняття та глибину епічного народного художнього мислення.

Петриківський розпис розвивається в невпинному синтезі досвіду поколінь у двох головних напрямах: настінного малювання та розпису художніх виробів з дерева, металу, кераміки, скла та інших матеріалів.

Не менш цікавою є символіка мотивів розпису, так композиція букет-вазон – це одвічний образ квітучого «Дерева життя», лиштва (фриз) символізує безкінечність, квітка - вершина краси природи, її апогей, символ краси Рідного краю; калина, мальва – символ дівочої вроди та козацької доблесті; дуб - символ сили, мужності; зображення птаха - символ гармонії світла, щастя.

Виставка Петриківського розпису 

У ХХ столітті, незважаючи на значний тиск тоталітарної системи на національну культуру руйнацію історичного способу життя, державну монополізацію та опромисловлювання, Петриківка зуміла вистояти та адаптуватись до нових умов.

У сучасних умовах творчим ядром осередку петриківського розпису є колектив Центру народного мистецтва «Петриківка», створений за сприянням Національної спілки художників України у 1991 р. Організатор - заслужений майстер народної творчості України Андрій Андрійович Пікуш, який особисто відкривав виставку.

Андрій Андрійович Пікуш

Майстрами центру виконуються розписи на папері, полотні, кераміці, а також створюються настінні розписи архітектурних об’єктів.

Андрій Пікуш проводить майстер-клас

Серед замовників робіт петриківського розпису – Президент України, Верховна Рада України, провідні банки та установи, юридичні та фізичні особи.

Вітання від Сергія Мельника

Центр народного мистецтва «Петриківка» проводить активну виставкову діяльність. Твори провідних майстрів з успіхом експонувалися на виставках у багатьох країнах світу (Польщі, Франції, Голландії, Німеччині, США, Канаді, Японії, Китаї та ін.).

Сьогодні Петриківський розпис, безумовно, є візитною карткою України.

Петриківський розпис у Хмельницькому

 

Організатори виставки: Управління культури, туризму і курортів Хмельницької облдержадміністрації, Управління культури та туризму Хмельницької міської ради, Громадська рада при Хмельницькій облдержадміністрації, Громадська рада при виконкомі Хмельницької міської ради, Подільський культурно-просвітницький Центр ім. М.К. Реріха, Подільське молодіжне об’єднання «У майбутнє через культуру», Хмельницький національний університет, Центр народного мистецтва «Петриківка».

Автоцентр "Баварія-Захід" - місце проведення виставки

Виставка буде відкрита до 20 грудня 2012 року щодня (окрім неділі) з 10.00 до 18.00 (у суботу - з 10.00 до 15.00).

Вхід на виставку та проведення екскурсій (за попереднім записом) безкоштовні.

Телефон для довідок та запису на екскурсії: (0382) 65-62-08.

Наша адреса: Проспект Миру, 103/1 (між заводом "Темп" та Автовокзалом №1).

 

Ласкаво запрошуємо усіх бажаючих.

На початок | Зв’язки

Copyright © Подільске молодіжне культурне об’еднання "У майбутнє через культуру"