Подільське молодіжне
культурне об’єднання

           

Укр. | Рус. | Зв’язки

Подольское молодежное культурное объединение "В будущее через Культуру"

 

Висловлювання про молодь:

 

Ви, мої молоді друзі,

що торкнулися до мистецтва, 

до творчості, 

вмійте користуватися цими дарами,

 як конденсацією ваших сил, 

бо звук і колір, думка і ритм -

 основи всесвіту 

і нашого існування. 

О. І. Реріх.

 

Сторінка:

«Скарби землі Болохівської»

На головну сторінку

 

 

ПМКО «У майбутнє через культуру” проводить набір для молоді будь-якого віку (14-18, 18-21, 21-37, 37...)

музична студія

художня студія

театральна студія

«Скарби землі Болохівської»

Культура – майбутнє народів.

Тому, що культура – це все те, що несе у собі світло духовності, все, що містить будівничі ідеї заради майбутнього, все, що несе у собі красу вічних цінностей, які надихають і надихатимуть покоління людей. Культура – це найвищі досягнення людської думки, людського генію, людських стремлінь. Культура стоїть на чолі розвитку людства. І без неї марні всі досягнення цивілізації.

Тому дуже радісно усвідомлювати, що численні організації – громадські та державні займаються саме культурною діяльністю. І саме в наш час, коли для такої роботи не завжди складаються сприятливі умови, це особливо заслуговує на увагу та повагу.

У четвер, 28 квітня о 13.00 в Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва відбулося п'яте вручення громадської регіональної премії «Скарби землі Болохівської», ініціаторами заснування якої виступили Броніслав Грищук та Віталій Олуйко.

 

 

 

 

За цей час премія стала невід'ємною складовою громадського руху по відродженню культурної спадщини Хмельницької області.

Вручення премії приурочено ще до двох знаменних дат – 15 квітня світ відзначає День культури – дату підписання міжнародного Договору про охорону художніх і наукових закладів та історичних пам'яток, відомого як Пакт Реріха, а також 18 квітня Україна відзначає День пам'яток історії та культури, а також Міжнародний день пам'яток і визначних місць.

Отже, традиційно до цих днів Благодійний фонд «Закон та справедливість» визначає лауреатів регіональної премії, яка вручається за значний особистий внесок у відродження та розвиток культурної спадщини Поділля та Волині.

П'яту премію у 2011 році було вручено в трьох основних номінаціях:

1. Лауреатом премії в номінації краєзнавство Хмельниччини став кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Кам'янець-Подільського національного університету Задорожнюк Андрій Борисович за багаторічні дослідження історії Поділля, пам'яткоохоронну діяльність та підготовку до видання першої в українській історіографії книги-каталога «Подільські печатки кінця XVIII - середини XX ст.».

2. Лауреатом премії в номінації література, присвячена історії та культурі Подільського регіону став голова Господарського суду Хмельницької області Крамар Сергій Іванович за дослідження історії юриспруденції Поділля та підготовку до видання монографії «Місто Кам'янець на Поділлі у XIV-XVIII століттях: магдебурзьке право, судочинство та самоврядування громад».

3. Лауреатом премії в номінації архітектура, громадська робота по відродженню об'єктів культурної спадщини стала голова релігійної громади Михайлівської церкви села Зіньків Віньковецького району Токарчук Марія Григорівна за подвижництво та особистий внесок у відродження пам'ятки архітектури національного значення – церкви Архістратига Михаїла в с.Зіньків Віньковецького району Хмельницької області.

Окрім цього, у зв'язку з великою кількістю номінантів на премію було прийнято рішення про вручення спеціальних ВІДЗНАК регіональної премії «Скарби землі Болохівської» громадським діячам, які зробили у 2011 року вагомий внесок у відродження та захист національної культурної спадщини. Відзнаки премії «Скарби землі Болохівської» отримають:

- провідний науковий співробітник Центру дослідження історії Поділля, доктор історичних наук Баженова Стефанія Едуардівна за багаторічні дослідження польської культури на Поділлі, підготовку до видання ряду книг про подільських діячів польського походження та створення монографії «Від романтизму до реалізму: «Українська школа» в польській літературі 20-90-х років XIX ст.»

- провідний фахівець з рекреації національного природного парку «Подільські товтри» Горбняк Тарас за дослідження подільського подністров'я та видання книги «Бакота – затоплена доля»

- краєзнавеця Перова Олена за популяризацію туристичного та оздоровчого потенціалу надзбручанського краю та підготовку до видання путівника «Сатанів: Історичні пам'ятки, санаторії, екскурсії»

- старший викладач кафедри журналістики Кам'янець-Подільського національного університету Почапська Оксана Іванівна за дослідження «Українська сатирична публіцистика Наддніпрянщини періоду національно-визвольних змагань 1917-1921 рр.»

- Заслужений художник України Андрійчук Михайло Омелянович за серію графічних робіт, присвячених історії Поділля;

- художник, член Національної спілки художників України Павлович Яків Мар'янович за дизайн та оформлення музею історії села Копачівка Деражнянського району

- директор Хмельницького музею-студії фотомистецтва Жданов Костянтин Анатолійович за популяризацію фотомистецтва та ініціативу у створенні Хмельницького музею-студії фотомистецтва.

- засновник Благодійного фонду «Відродження Миньковецкої держави», Генеральний директор ТОВ «Тін Імпекс» Скоморохова Аліна Алімівна за подвижництво у відродженні історичної та культурної спадщини села Міньківці Дунаєвецького району

Окрім вручення премій та відзнак Аліна Скоморохова презентувала діяльність та історію успіху Благодійного фонду «Відродження Миньковецької держави», а також нову брошуру про «Миньковецьку державу», яка щойно вийшла друком за сприяння Благодійного фонду.

Спасибі вам, діячі культури, за вашу неоціненну працю! За відродження культури та історії Подільського краю, за відкриття забутих і цікавих сторінок нашої історії, за прекрасні творчі роботи, за ваш ентузіазм та самовідданість.

Посилання про інші статті про "Скарби землі Болохівської"

Прес-реліз

 Стаття в "Проскурові"

Підготувала Ірина Лисак.

На початок | Зв’язки

Copyright © Подільске молодіжне культурне об’еднання "У майбутнє через культуру"