Подільське молодіжне
культурне об’еднання

           

Укр.| Рус.|  Eng. | Зв’язки

Подольское молодежное культурное объединение "В будущее через Культуру"

 

Висловлювання про молодь:

 

Ви, мої молоді друзі,

що торкнулися до мистецтва, 

до творчості, 

вмійте користуватися цими дарами,

 як конденсацією ваших сил, 

бо звук і колір, думка і ритм -

 основи всесвіту 

і нашого існування. 

О. І. Реріх.

 

Сторінка: Стаття про лекцію М.К. Чюрленіса

На головну сторінку

Задавайте питання які вас турбують

по e-mail:

molodpodil@gmail.com

Відповіді на них ми будемо друкувати у розділі: "Відповіді на питання"

 

ПМКО «У майбутнє через культуру” проводить набір для молоді будь-якого віку (14-18, 18-21, 21-37, 37...)

музична студія

художня студія

театральна студія

Жизнь и творчество Н.К. Чюрльониса

21 січня у помешканні Подільського молодіжного культурного об`єднання «У майбутнє через Культуру» відбулася лекція про життя і творчість всесвітньо відомого литовського композитора, художника, поета і філософа М.К. Чюрльоніса.

Чюрльоніс

Практично, підготовка к вечору розпочалася ще раніше, 11 жовтня 2008 року була проведена Іриною Лисак у музеї-бібліотеці ім. М. К. Реріха генеральна репетиція. Її слухачами були лише члени молодіжного об’єднання. Всім дуже сподобалась лекція і ми попросили, доповнити її музикою і провести для всіх бажаючих.

Ірина жестикулює

Підготувавшись, 21 січня лекцію провели Ірина Лисак і Денис Сочнєв.

Іра і Денис

О творчестве и жизни

М.К. Чюрльоніс народився наприкінці ХІХ століття у Литві, але за значенням своєї творчості належав не тільки своїй батьківщині, а й усьому світові. За своє недовге творче життя (а прожив Чюрльоніс неповних 36 років) він створив близько 200 музичних творів і написав близько 200 картин. Особливістю його творчості було те, що молодий художник на своїх полотнах зображував реальність більш високого виміру, високу красу Інобуття, вищих світів – і вже за перші два роки своєї художньої творчості вийшов за межі символізму – напрямку в європейському мистецтві, яке зароджувалось і розвивалося в той час.

М.К. Чюрльоніс відноситься до представників духовної революції, яка відбулася на теренах Європи на початку ХХ століття. Він ніс у своїх творах ідеї космічної еволюції людства. Ці ідеї розвивали також вчені – Мережковський, Ціолковський, Вернадський; поети і письменники – О. Блок, А. Бєлий, Бальмонт, В. Іванов; художники – Головін, Врубель та ін.

Художні та музичні твори Чюрльоніса зараховані до творів геніїв людської думки. В м. Каунасі (Литва) заснований Державний художній музей М.К. Чюрленіса.

Цікава особливість особистості Чюрльоніса полягає в тому, що він не тільки чув ту музику, яку писав, а й бачив її. Він зізнавався, що іноді йому легше написати музику на полотні картини, ніж записати у нотах. Тому багато його музичних творів були ще й зображені у вигляді картин («Музика лісу», «Соната моря», «Соната зірок» та ін.).

Свої картини художник писав пастеллю, темперою, тому через крихкість цих матеріалів їх дуже рідко вивозять із Литви. Останній раз вони експонувалися в Києві в 1910 році.

2009 рік є роком Литви в Україні. Тому за домовленістю двох держав в Києві було відкрито виставку оригіналів картин М.К. Чюрльоніса.
Виставка проходила до кінця січня цього року в Національному музеї м. Києва.

Ирина Лысак.
21.01.2009г.

 

На початок | Зв’язки

Copyright © Подільске молодіжне культурне об’еднання "У майбутнє через культуру"