Подільське молодіжне
культурне об’еднання

           

Укр.| Рус.|  Eng. | Зв’язки

Подольское молодежное культурное объединение "В будущее через Культуру"

 

Висловлювання про молодь:

 

Ви, мої молоді друзі,

що торкнулися до мистецтва, 

до творчості, 

вмійте користуватися цими дарами,

 як конденсацією ваших сил, 

бо звук і колір, думка і ритм -

 основи всесвіту 

і нашого існування. 

О. І. Реріх.

 

Сторінка: Збори громодян

На головну сторінку

Задавайте питання які вас турбують

по e-mail:

molodpodil@gmail.com

Відповіді на них ми будемо друкувати у розділі: "Відповіді на питання"

 

ПМКО «У майбутнє через культуру” проводить набір для молоді будь-якого віку (14-18, 18-21, 21-37, 37...)

музична студія

художня студія

театральна студія

5.06.2008р. Культуру потрібно захищати спільними зусиллями громадян. Лише самі люди можуть сьогодні змінити ситуацію з захистом культурної спадщини міста Хмельницького.
Унікальна місцева ініціатива була піднята нещодавно культурною громадою міста Хмельницького.

Читайте звіт про цю подію в якій прийняли участь і є її співорганізаторами члени об’єднання.

 

5 червня 2008 року в приміщенні Наукової бібліотеки Хмельницького університету управління та права (вул. Театральна, 38) відбулись Збори громадян щодо ініціювання розгляду Хмельницькою міською радою питання про затвердження Переліку пам’яток архітектури та історії місцевого значення міста Хмельницького (65 пам’яток).

 

Ініціаторами цієї місцевої ініціативи виступили: Президент Благодійного фонду «Закон та справедливість» Віталій Олуйко, Президент Подільського культурно-просвітницького центру ім. М.К. Реріха Станіслав Крук, голова Подільського молодіжного об’єднання «У майбутнє через культуру» Денис Монастирський, голова Правління Хмельницької обласної організації Національної спілки архітекторів України Сергій Козак, голова Правління Хмельницького обласного осередку Спілки дизайнерів України Леонід Коваленко, провідний науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею Сергій Єсюнін.

 

Взяти участь в зборах громадян виявили бажання 48 членів територіальної громади міста Хмельницького. На Збори була запрошена також Голова комісії з гуманітарних питань Хмельницької міської ради Світлана Мельник і представники ЗМІ. Сутність питання. У 1993 р. фахівці Науково-дослідного інституту теорії і історії архітектури та містобудування (м. Київ) провели комплекс науково-пошукових робіт у Хмельницькій області, в результаті яких був складений Реєстр нерухомих пам’яток містобудування й архітектури.

 

Згідно цього Реєстру було запропоновано Хмельницькій міській раді взяти під охорону 57 об’єктів міста Хмельницького з наданням їм статусу пам’яток містобудування й архітектури місцевого значення. Проте, з 1993 року питання про затвердження цього переліку Хмельницькою міською радою не було розглянуто. Єдиними відомим рішенням з цього приводу стало рішення від 22.12.2003 р. №16 «Про затвердження переліку пам’яток містобудування та архітектури, розташованих на території міста Хмельницького, які не підлягають приватизації», в якому визначено 6 (шість) таких пам’яток: будинок міськвиконкому, Будинок урочистих подій, будинок Обласної філармонії, будинок Хмельницького обласного художнього музею, Будинок Рад на майдані Незалежності та Хмельницький облвійськкомат. Відсутність такого переліку призводить до втрати містом Хмельницьким його історичної культурної спадщини.

 

На сьогодні 2 (два) об’єкти вже знищено та 4 (чотири) втратили свою історичну та архітектурну цінність внаслідок цілковитої перебудови. Разом із тим, внаслідок додаткової дослідницької роботи визначено ще 14 пам'яток архітектури та історії міста Хмельницького, що мають істотну історичну цінність. Виявлені об'єкти мають важливе значення для збереження середовища історичної забудови м. Хмельницького. Саме ці об’єкти мають стати основою для розвитку внутрішнього туризму у місті Хмельницькому (про що, зокрема, йшла мова під час «круглого столу» на тему: «Формування туристичного простору міста Хмельницького: проблеми і перспективи» 21 травня 2008 року). Таким чином, на сьогодні є негайна потреба у збереженні та охороні як пам’яток архітектури та історії місцевого значення 65 (шістдесяти п’яти) об’єктів м. Хмельницького (перелік пам’яток додається на 3 арк.).

 

Місце проведення зборів було обрано не випадково. Наукова бібліотека Хмельницького університету управління та права це колишня будівля міського банку, побудована на початку ХХ століття. Згодом будівля була доведена до аварійного стану і лише титанічними зусиллями місцевої громади на чолі з ректором університету Віталієм Олуйко вдалось врятувати цю будівлю від зруйнування. Сьогодні цей об’єкт – один із яскравих представників історичної забудови міста Хмельницького. За результати зборів було складено протокол, який 18 червня було передано до міської ради з підписами громадян. Найближчим часом спеціальна комісія має розглянути це питання та підготувати на розгляд сесії міської ради. Сподіваємось, це буде початок захисту архітектурних пам’яток міста. Далі має бути створено спеціальний пам’яткоохоронний орган, який має займатись захистом культурної спадщини міста. В перспективі – ініціювання побідного питання на обласному рівні, адже в області є понад 2500 пам’яток, що потребують захисту.

 

Ось деяки з пам'яток архітектури та історії міста Хмельницького.

 

Театральна, 64

 

Гагаріна - 4

 

Дом офіцерів

 

Дом культури

 

5

На початок | Зв’язки

Copyright © Подільске молодіжне культурне об’еднання "У майбутнє через культуру"